Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Śląskie muzeum i opera

Kolejny wyjazd seniorów w ramach projektu "Wiejski objazdowy uniwersytet trzeciego wieku" odbył się 11 czerwca a jego celem były instytucje kultury na Śląsku. Pięćdziesięciu seniorów z naszych wsi i innych miejscowości gminy Raszków odwiedziło Muzeum Śląskie, Operę Śląską a także dodatkowo Palmiarnię w Gliwicach.
W Katowicach, których raczej nie kojarzymy z kulturą, nasi studenci odwiedzili Muzeum Śląskie, a dokładniej jego nową podziemną siedzibę stworzoną na terenie byłej kopalni "Katowice". Zobaczyli tam przede wszystkim narracyjną wystawę "Światło historii" – Górny Śląsk na przestrzeni dziejów a także inne ekspozycje oraz zrewitalizowaną przestrzeń dawnej kopalni. W drodze do Bytomia zatrzymali się w Palmiarnii w Gliwicach, gdzie podziwiali egzotyczne rośliny i zwierzęta. Na koniec obejrzeli jedno z najpopularniejszych dzieł w światowym repertuarze operowym - "Carmen" Georga Bizeta, wystawione w Operze Śląskiej w Bytomiu.

Projekt "Wiejski objazdowy uniwersytet trzeciego wieku - więcej kultury na 1050-lecie chrztu Polski" realizowany jest przez nasze Stowarzyszenie z pomocą finansową Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyznaną w ramach programu "Kultura dostępna".

Zapraszamy do galerii


Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, December 07, 2021 , Login,