Kontakt

karolmarszal@wp.pl

 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Linki
45-lecie KGW
W niedzielę 8 marca członkinie Koła Gospodyń Wiejskich Moszczanka-Skrzebowa miały podwójną okazję do świętowania: Dzień Kobiet i 45-lecie Koła. Prawie 70 pań spotkało się w Domu Strażaka w Moszczance, by usłyszeć wiele ciepłych słów, powspominać minione lata działalności i obejrzeć ciekawy program artystyczny.
Zebranych w imieniu całego Zarządu przywitała przewodnicząca Irena Jarmuszczak. Po wspólnym zdjęciu w prominiach marcowego słońca Panie wysłuchały wielu życzeń. Złożyły je delegacje KGW Bieganin, Rad Sołeckich Moszczanki, Skrzebowej i Bieganina, OSP Moszczanka-Skrzebowa, LZS Moszczanka-Skrzebowa oraz Kółek Rolniczych z Moszczanki i Skrzebowej. Gratulacje złożyli także burmistrz Jacek Bartczak, który "puścił" wszystkie Panie z torbami (promującymi Gminę), radny obu wsi Karol Marszał, który obdarował bohaterki dnia czekoladami oraz radna powiatu ostrowskiego Maria Tomaszewska.
Panie spędziły przy stołach ze smakołykami całe popołudnie i wieczór. Specjalnie dla nich zaprezentowały się w programie artystycznym dzieci ze świetlicy środowiskowej, grupa starsza miejscowego Zespołu Tańca Ludowego "Swojaki" oraz sołtys Kierdziołek z Chlapkowic (czyli Andrzej Jarmuszczak). W wolnej chwili można było oglądać archwialne zdjęcia i kroniki. Uroczystość została zorganizowana z pomocą wielu sponsorów, m.in. Gminy i Miasta Raszków, firmy WEKO Polska Sp. z o.o. z Moszczanki i Banku Spółdzielczego z Raszkowa.   


Zapraszamy do galerii.
Zobacz:

Copyright (c) 2020 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Thursday, August 06, 2020 , Login,