Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

5-lecie "Swojaków"

W sobotę 21 lipca odbył się koncert z okazji 5-lecia Zespołu Tańca Ludowego "Swojacy". Przed koncertem odbył się barwny korowód ulicami Raszkowa. W Domu Kultury "Swojacy" zaprezentowali krakowiaki, tańce szamotulskie, klepanego oraz zielonogórskie winobranie. Życzenia po koncercie złożyli burmistrz Jacek Bartczak z przewodniczącym Rady Gminy i Miasta Raszków Andrzejem Matybą, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Katarzyna Pawłowska oraz delegacja Zespołu Tańca Ludowego "Krotoszanie" z Krotoszyna. Ciepłe słowa podziękowania w kierunku instruktorki Jolanty Marszał oraz kierownika organizacyjnego Karola Marszała popłynęły z ust tanecerzy oraz rady rodziców. Życzenia złożyli także dnia następnego przedstawiciele Zespołu Tańca Ludowego "Głogowianie" oraz dyrektorka Szkoły Podstawowej w Raszkowie Aleksandra Krawczyk.

Gośćmi specjalnymi koncertu były dwa zespoły z zagranicy: Zespół Tańca Ludowego "Branislav Nusić" z Vladićin Han w Serbii oraz Zespół Tańca Ludowego "Wesna" z Sumów na Ukrainie. Goście z Serbii zaprezentowali 5 żywiołowych tańców regionalnych w bałkańskich rytmach w towarzystwie kapeli. Goście z Ukrainy zaprezentowali układ sceniczny, na który złożyły się trzy obrzędy: noc świętojańska, jarmark w Sorotyczach oraz zaślubiny (swatanie). Prezentacje grup zagranicznych wzbudziły wielkie zainteresowanie ze strony publiczności, która licznie zgromadziła się w raszkowskim Domu Kultury.

Zdjęcia: Katarzyna Pawłowska

Zapraszamy do galerii

Zobacz:

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Thursday, December 09, 2021 , Login,