Kontakt

karolmarszal@wp.pl

 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Linki
Akademia "na kólkach" ruszyła
Za nami pierwszy wyjazd z cyklu "Wiejska akademia trzeciego wieku na kółkach". W sobotę 20 marca 50 seniorów z Moszczanki i Skrzebowej pojechało do Wrocławia, aby poznawać dogłębnie problematykę komunikacji społecznej.
Pierwszym punktem zajęć było Muzeum Poczty i Telekomunikacji - jedyna w Polsce placówka gromadząca i chroniąca zabytki stanowiące świadectwo działalności poczty na ziemiach polskich. Największą uwagę studenci poświęcili działowi telekomunikacyjnemu, gromadzącemu eksponaty ukazujące postęp w metodach przekazywania wiadomości na odległość. Zobaczyli też pokaz slajdów na temat historii poczty we Wrocławiu.
Wielkie zainteresowanie wśród seniorów wzbudziła wizyta we wrocławskim oddziale Telewizji Polskiej. Odwiedzili tam studia, w których nagrywane są programy TVP Info, wcielając się także w rolę prowadzących. Ich wiedza została też poszerzona o wykład na temat tradycyjnej sztuki dziennikarskiej, przeprowadzony w zainscenizowanym studiu retrospektywnym.
Studenci mogli się także dowiedzieć o dawniejszych formach przekazywania informacji. W Muzeum Narodowym uczestniczyli w wykładzie na temat "Bitwy pod Grunwaldem" Jana Matejki, podczas którego poznali szereg treści, jakie autor chciał przekazać widzom malując swoje wielkie dzieło. Wreszcie w Teatrze Polskim uczestniczyli w sztuce "Berek Joselewicz", ukazującej nieznany epizod udziału Żydów w Powstaniu Kościuszkowskim oraz wspominający działalność powojennego wrocławskiego Teatru Żydowskiego.
Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym 2010.

Zapraszamy do galerii.
Zobacz:

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, January 18, 2022 , Login,