Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Bitwa warszawska - nowy projekt rozpoczęty

W środę 12 sierpnia w świetlicy wiejskiej w Moszczance zainaugurowany został projekt pn. „Bitwa warszawska – nasze wspólne zwycięstwo”, realizowany przez nasze Stowarzyszenie w partnerstwie z Gminą i Miastem Raszków oraz Parafią pw. Zwiastowania Pańskiego w Skrzebowej. Prawie 50 seniorów wysłuchało z pomocą łączy internetowych wykładu Michała Rybaka z Muzeum Niepodległości w Warszawie, którego tematem był Józef Piłsudski - rewolucjonista, brygadier, Naczelnik Państwa i marszałek, ze szczególnym uwzględnieniem czasu bitwy warszawskiej.

W ramach projektu odbędą się jeszcze: kolejny wykład on-line, okolicznościowa wystawa, koncert pieśni patriotycznej i religijnej przy ruinach kaplicy loretańskiej w Skrzebowej, rajd pieszo-rowerowy oraz wizyta studyjna do miejsc związanych z wojną polsko-bolszewicką. Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

 

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Wednesday, December 08, 2021 , Login,