Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Boże Ciało

Jak co roku w czwartek po uroczystości Trójcy Świętej przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Wierni wychodzą wtedy z Najświętszym Sakramentem na ulice swych miejscowości by zamanifestować wiarę. Podobnie było także 22 maja w Skrzebowej.

Tradycyjnie procesja Bożego Ciała po Mszy Świętej przeszła ulicami Skrzebowej, by zatrzymać się przy 4 specjalnie ustawionych ołtarzach. Księdzy proboszczowi wraz z Najświętszym Sakramentem towarzyszyły barwne sztandary i feretrony, dzieci sypiące kwiaty oraz wielu parafian. Dopisała pogoda, mimo iż niebo było zachmurzone. 

W kolejne dni w ramach oktawy Bożego Ciała odbywały się Msze św. z procesjami eucharystycznymi dookoła kościoła. Ostatnia procesja w czwartek 29 maja zatrzymała się przy 4 ołtarzach, przy których ks. proboszcz Rafał Kryś odczytał fragmenty Ewangelii. Całość zakończyło uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.Zobacz:

Copyright (c) 2020 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Sunday, August 09, 2020 , Login,