Kontakt

karolmarszal@wp.pl

 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Linki
Boże Ciało

Jak co roku w czwartek po uroczystości Trójcy Świętej przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Wierni wychodzą wtedy z Najświętszym Sakramentem na ulice swych miejscowości by zamanifestować wiarę. Podobnie było także 11 czerwca w Skrzebowej.

Tradycyjnie procesja Bożego Ciała po Mszy Świętej przeszła ulicami naszej parafii, by zatrzymać się przy 4 specjalnie ustawionych ołtarzach. Po raz pierwszy trasa prowadziła także tzw. Zapłociem w Skrzebowej (nową drogą), a jeden z ołtarzy znajdował się już na terenie Moszczanki. Księdzu proboszczowi wraz z Najświętszym Sakramentem towarzyszyły barwne sztandary i feretrony, dzieci sypiące kwiaty oraz wielu parafian. Dwa feretrony niesione były przez członkinie Zespołu Tańca Ludowego "Swojacy", w tradycyjnych wielkopolskich strojach ludowych. Dopisała pogoda, mimo iż w dniach poprzednich padało.

W kolejne dni w ramach oktawy Bożego Ciała odbywać się będą codziennie o godz. 19.00 Msze św. z procesjami eucharystycznymi dookoła kościoła. Ostatnia procesja w czwartek 18 czerwca zatrzyma się przy 4 ołtarzach, gdzie odczytane zostaną fragmenty Ewangelii. Zapraszamy do galerii.
Zobacz:

Copyright (c) 2020 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Thursday, August 06, 2020 , Login,