Kontakt

karolmarszal@wp.pl

 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Linki
Boże Ciało

Jak co roku w czwartek po uroczystości Trójcy Świętej przypadła uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Wierni wyszli wtedy z Najświętszym Sakramentem na ulice swych miejscowości by zamanifestować wiarę. Podobnie było także 3 czerwca w skrzebowskiej parafii. 

Tradycyjnie procesja Bożego Ciała po przedpołudniowej Mszy Świętej przeszła ulicami naszej parafii, by zatrzymać się przy 4 specjalnie ustawionych ołtarzach. Tym razem trasa prowadziła także częściowo drogą powiatową na granicy Moszczanki i Skrzebowej. Księdzu proboszczowi wraz z Najświętszym Sakramentem towarzyszyły barwne sztandary i feretrony, dzieci sypiące kwiaty oraz wielu parafian. Trasa procesji udekorowana została brzózkami, o co zadbali okoliczni mieszkańcy a także mieszkańcy Bieganina. Na szczęście dopisała pogoda - w poprzednich dniach mocno padało.

W kolejne dni w ramach oktawy Bożego Ciała odbywać się będą codziennie o godz. 19.00 Msze św. z procesjami eucharystycznymi dookoła kościoła. Ostatnia procesja w czwartek 10 czerwca zatrzyma się przy 4 ołtarzach, gdzie odczytane zostaną fragmenty Ewangelii.


Zapraszamy do galerii.
Zobacz:

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Monday, January 17, 2022 , Login,