Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Ćwiczenia taktyczno-bojowe OSP

W środę 19 września w miejscowości Grudzielec Nowy - na terenie lasu leśnictwa Koryta zostały przeprowadzone ćwiczenia taktyczo-bojowe jednostek OSP z terenu Gminy i Miasta Raszków. Ćwiczenia miały charakter złożony: wystąpił pożar lasu, który wywołał wcześniejszy pożar budynku mieszkalnego znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie lasu oraz ujawniono wypadek samochodowy na leśnej drodze, w wyniku którego zostały poszkodowane dwie osoby. Wśród wielu zastępów strażaków biorących udział w akcji znajdowała się także jednostka OSP Moszczanka-Skrzebowa.

Jednostki przybywające na miejsce przystąpiły do rozpoznania, a następnie do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym, udrażniania dróg leśnych przez powywracane drzewa, a następnie do gaszenia pożaru budynku mieszkalnego i lasu. Ćwiczenia zostały przygotowane przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Raszkowie przy dużej pomocy i zaangażowaniu Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim, a także dzięki pomocy Nadleśnictwa Taczanów.

Ćwiczenia rozpoczęły się o godz. 16.00 a zakończyły się o godzinie 17.45. Wzięło w nich udział blisko 100 strażaków z jednostek OSP działających na terenie Gminy i Miasta Raszków, zadysponowano 8 samochodów średnich GBA oraz ciągnik z beczką 9 tys litrów, a także 1 samochód lekki. Podsumowania akcji dokonali: Prezes Zarządu Oddziału M-G ZOSP RP w Raszkowie dh Andrzej Frąszczak, Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowie Wlkp. st. bryg. Sławomir Portasiak oraz Burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak.


Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Thursday, December 09, 2021 , Login,