Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Darły pierze na warsztatach

Jeszcze w latach 80. ubiegłego stulecia długie zimowe wieczory w wielu domach upływały pod znakiem darcia pierza. Kobiety przy tej okazji opowiadały sobie plotki, radziły, jak postępować z mężami i śpiewały radosne pieśni. Zwyczaj ten chce przypomnieć Koło Gospodyń Wiejskich w Moszczance, które wraz z Zespołem Tańca Ludowego "Swojacy" przygotowuje spektakl pt. "Naszej babci pierzowiny". W dn. 25-27 września w Rudnie k. Wolsztyna odbyły się warsztaty, w których, pod okiem etnografa Piotra Kulki, uczestniczyło ponad 40 osób - aktorów-amatorów i tancerzy. Scenariusz spektaklu przygotowała Urszula Mróz. Całość będzie można zobaczyć w sobotę 24 października w Raszkowie podczas X Swojskich Spotkań z Folklorem. Bezpłatne wejściówki będą wkrótce do nabycia.
Projekt "Darcie pierza. Naszej babci pierzowiny", realizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Moszczance, dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020.

 

 

 

  

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Saturday, December 04, 2021 , Login,