Kontakt

karolmarszal@wp.pl

 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Linki
Dożynki gminne
W niedzielę 29 sierpnia odbyły się Dożynki Gminne, zorganizowane w tym roku przez sołectwo Ligota. Ich gospodarzem był burmistrz Jacek Bartczak a starostami Wiesława Kulas z Ligoty i Bernard Kuźdub z Bieganina. Uroczystość rozpoczęła się polową Mszą św. w kościele w Ligocie, podczas której poświęcone zostały wieńce dożynkowe, przygotowane przez wszystkie miejscowości naszej gminy. Także nasze dwie wioski zaprezentowały piękny wieniec, wniesiony przez sołtysów i starostów naszych wiejskich dożynek. Mszę świętą koncelebrowali ks. Wojciech Pachciarz - proboszcz parafii w Korytach a także nasz proboszcz ks. Rafał Kryś i ks. Jerzy Krajka.
Po Mszy rozpoczął się korowód i obrzęd dożynkowy oraz wręczanie chlebków zaproszonym gościom - tą część  prowadziła nasza młodzież z Zespołu Tańca Ludowego "Swojacy". W dalszej kolejności zaprezentowali oni także wiązankę tańców wielkopolskich oraz suitę lubelską. Wśród widowni znaleźli się m.in. posłowie Andrzej Dera i Jarosław Urbaniak oraz radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Rafał Żelanowski.


Zapraszamy do galerii
Zobacz:

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, January 18, 2022 , Login,