Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Dotacja na ferie
Nasze Stowarzyszenie otrzymało pierwszą w tym roku dotację - na zorganizowanie wypoczynku zimowego dla dzieci i młodzieży. Nasz projekt pod nazwą "Wypoczynek zimowy z elementami programu Przemoc wobec dzieci i nauką tańca ludowego dla małych mieszkańców naszych wsi" dofinansowany został kwotą 22 550 zł. przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.
W wypoczynku udział weźmie 45 osób - członków naszego dziecięco-młodzieżowego zespołu tańca ludowego. Młodzi tancerze wyjadą w dniach 20-25 lutego do Kalwarii Zebrzydowskiej, aby zdobywać nowe umiejętności taneczne, realizować program socjoterapeutyczny i aktywnie wypoczywać. Każdego przedpołudnia realizowane będą warsztaty taneczno-profilaktyczne a popołudniami uczestnicy wyjazdu poznawać będą okolice Krakowa. W programie znajdą się m.in. zwiedzanie Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic, wyjazd do Kopalni Soli w Wieliczce, kąpiel w największym w Polsce parku wodnym w Krakowie i spacer w Parku Miniatur w Inwałdzie. Po drodze do Kalwarii Zebrzydowskiej tancerze zatrzymają się też w Koszęcinie, w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". Tam zorganizowane będą dla nich specjalne warsztaty taneczne i muzyczne, oraz zwiedzą muzeum pamiątek po sławnym zespole.
Zobacz:

Copyright (c) 2020 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Sunday, August 09, 2020 , Login,