Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Drugie miejsce w Wielkopolsce

Nasze Stowarzyszenie zajęło II miejsce w tegorocznej edycji konkursu pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju obszarów wiejskich”. W czwartek 5 grudnia w Poznaniu odbyło się ogłoszenie wyników konkursu, w którym uczestniczył prezes Stowarzyszenia Karol Marszał oraz burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak, który w maju we wniosku konkursowym potwierdzał aktywną działalność organizacji w przedstawionym w konkursie obszarze. Działania te zostały we wrześniu sprawdzone przez komisję sędziowską składającą się z przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, która odwiedziła Moszczankę i Skrzebowę. Ogółem w tegorocznej edycji konkursu nagrodzonych zostało 20 podmiotów z całego województwa spośród 44 zgłoszonych. Nagroda, którą wręczyli wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Tomasz Bugajski oraz dyrektor Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu Hanna Grunt, wiąże się ze wsparciem finansowym w wysokości 8 000 zł.

Nagrodzony projekt pod nazwą "Domek Loretański - zapomniana perełka południowej Wielkopolski" obejmował wszystkie działania z ostatnich kilku lat związane z kaplicą loretańską i odnową zabytkowych pomników na cmentarzu. Składały się na niego działania związane z badaniami georadarowymi, konserwacją ruin kaplicy i pomników na cmentarzu, questem "Tajemne ruiny i podziemne przejście" wraz z pocztówkami i tablicami informacyjnymi a także wydaniem publikacji okolicznościowych: sztuki teatralnej "Jak budowano kościół w Skrzebowej" oraz opowiadań "Tajemne ruiny. Opowieść prawdziwa". Zdobyta nagroda finansowa spożytkowana zostanie na dalsze działania mające na celu odnawianie zabytków w obu miejscowościach.

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , 18 stycznia 2022 , Zaloguj,