Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Dudziarze z sukcesem w Rawiczu

Nasza dziecięca kapela dudziarska zajęła I miejsce w kategorii dziecięcej podczas I Rawickiego Maratonu Dudziarskiego. Impreza, która odbyła się 10 września 2021 na rynku w Rawiczu, miała na celu prezentację wielkopolskich tradycji dudziarskich oraz popularyzację muzyki dudziarskiej i promocję mistrzów gry na tym wyjątkowym instrumencie. Do udziału w konkursowych zmaganiach organizatorzy zaprosili zarówno dorosłych, jak również dzieci i młodzież. Nasi młodzi muzycy: Wiktor Marszał, grający na dudach wielkopolskich oraz skrzypek Cezary Bednarczyk, oceniani były przez profesjonalne jury w składzie: prof. Piotr Dahlig - muzykolog, i etnograf, Maciej Rychły – kulturoznawca, muzyk i dudziarz oraz Michał Umławski – etnograf. Gratulujemy kolejnego sukcesu!
Zajęcia dudziarskie realizowane są przez nasze Stowarzyszenie w ramach projektu "Powrót do tradycji - nasi młodzi dudziarze wielkopolscy.", dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
 
 
  


Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Saturday, December 04, 2021 , Login,