Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Dzień Seniora

W piątek 5 stycznia zorganizowaliśmy dla naszych babć i dziadków "Dzień Seniora". Był on połączony z podsumowaniem projektu dotyczącego tradycji świątecznych, realizowanego przez nasze Stowarzyszenia w ostatnich miesiącach 2006 r.

Spotkanie rozpoczęło się do przedstawienia pt. „Maleńka Dziecina wśród bajkowych postaci”, prezentującego motywy kilku bajek w bożonarodzeniowej scenerii, w wykonaniu 40 dzieci z naszych miejscowości. Przygotowaniem dzieci zajęły się wcześniej panie Ewa Wojtczak oraz Anna Szymankiewicz. Ogłoszono także oficjalne wyniki konkursu na projekt pocztówki świątecznej z lokalnym motywem – zwycięzczynią została Weronika Wojciechowska, II miejsce zajęła Marta Jarmuszczak a III Sławomir Kałążny. W nagrodę przed świętami wydrukowano i rozprowadzano w obu miejscowościach pocztówkę na podstawie zwycięskiego projektu. Następnie zaproszeni goście – ponad 40 osób, udali się na poczęstunek przygotowany przez panie z KGW a dla dzieci zorganizowano mini-dyskotekę. Powyższe działania zostały wsparte dotacją Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

 

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, January 25, 2022 , Login,