Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Europejskie Dni Dziedzictwa

W niedzielę 22 września nasze miejscowości włączyły się po raz pierwszy w akcję Europejskich Dni Dziedzictwa - projektu Rady Europy i Komisji Europejskiej, mającego na celu promowanie zabytków. W związku z tym zachęcaliśmy do przejścia się naszym questem i zobaczenia zabytków, które w ostatnim czasie zostały poddane konserwacji i odnowieniu: XVII-wiecznego obrazu Matki Boskiej Loretańskiej w kościele parafialnym, ruin XVII-wiecznej kaplicy i cmentarza z odnowionymi zabytkowymi nagrobkami.  Około godzinny spacer rymowaną trasą na terenie naszych miejscowości pozwolił kilkudziesięciu osobom w ciekawy i nowoczesny sposób poznać zapomniane a w ostatnim czasie odnawiane obiekty dziedzictwa kulturalnego. 

Tego dnia odbyły się też dwie imprezy towarzyszące. W świetlicy wiejskiej można było odwiedzić galerię obrazów Stanisława Brajera - malarza ekspresjonisty z Poznania, urodzonego w Skrzebowej. Finałem dnia był koncert Big-Bandu Powiatu Ostrowskiego - jednego z najlepszych polskich big-bandów, który zaprezentował zgromadzonej w świetlicy publiczności utwory swingowe, jazzowe i fusion.

 
Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , 18 stycznia 2022 , Zaloguj,