Kontakt

karolmarszal@wp.pl

 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Linki
Fumigacja w kościele
W dniach 19-24 lipca w kościele parafialnym w Skrzebowej odbywała się fumigacja - gazowanie korników. świątynia była w tych dniach nieczynna, gdyż jej wewnętrzne elementy drewniane były poddane działaniu najpierw pary a potem specjalnego gazu, który miał spowodować likwidację korników. Szkodniki te były coraz bardziej uciążliwe w naszym kościele, niszcząc ławki, strop, belki, balustrady organy i inne elementy drewniane.

Fumigacja (z łac. fumigatus od fumigare - dymić, kadzić) to zwalczanie szkodników (np. owadów i gryzoni) za pomocą substancji chemicznych w formie dymu, pary lub gazu. Substancje te zwane są fumigantami. Główną zaletą fumigacji jest wysoka skuteczność w zwalczaniu szkodników drewna oraz neutralność procesu dla odkażanego materiału. Fumigacja najczęściej wykonywana jest poprzez namiotowanie polegające na zamknięciu fumigowanego obiektu w szczelnym opakowaniu, do którego wtłaczany jest pod ciśnieniem fumigator. Metoda ta sprawdza się zarówno podczas gazowania pojedynczych opakowań drewnianych, mebli, jak i całych budynków. 

Koszt fumigacji wyniósł około 7 000 zł.

Zobacz:

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, January 18, 2022 , Login,