Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Rajd Loretański za nami
W niedzielę 20 września turystyczne szlaki piesze i rowerowe prowadziły do Skrzebowej, gdzie odbył się IV Pieszo-Rowerowy Rajd Loretański połączony z II Zlotem Pojazdów Zabytkowych "Pokaż Swoje Cacko". Imprezie towarzyszyła wystawa "Bitwa Warszawska. Stulecie Zwycięstwa". Turyści uczestniczyli w queście pieszym lub rowerowym, pokonali trasę pieszą z Raszkowa, trasy rowerowe z Ostrowa Wielkopolskiego i Pleszewa oraz najliczniej trasę "Opłotkami Moszczanki" z okazji 100-lecia miejscowości. Punktem wspólnym wszystkich tras były zabytkowe ruiny kaplicy loretańskiej w Skrzebowej. Wszyscy szczęśliwie i z uśmiechem na twarzy wrócili na metę rajdu, gdzie czekał na nich posiłek turystyczny oraz wiele konkurencji dla dzieci i dorosłych z atrakcyjnymi nagrodami. Najstarszym uczestnikiem był pan Antoni liczący 85 lat, a najmłodszymi Wiktoria (4 miesiące) i Filip (7 miesięcy). W Rajdzie uczestniczyło około 250 osób. Impreza odbyła się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa - najważniejszego święta zabytków kultury Starego Kontynentu.
Rajd zorganizowany został przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa w partnerstwie z Gminą i Miastem Raszków oraz Parafią pw. Zwiastowania Pańskiego w Skrzebowej, we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich Moszczanka - Skrzebowa oraz Klubem Turystyki Kolarskiej "Bicykl 1977". Projekt "Bitwa warszawska - nasze współne zwycięstwo" dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”. Dofinansowano również ze środków Powiatu Ostrowskiego.
 Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Saturday, December 04, 2021 , Login,