Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Jubileusz ks. M. Pohla

W niedzielę 3 czerwca w kościele św. Marcina w Odolanowie ks. Mariusz Pohl dziękował za 25 lat swego kapłaństwa. Dokładnie w południe rozpoczęła się Msza święta, którą celebrował Jubilat w towarzystwie 9 kapłanów. Na uroczystość przybyła duża rzesza parafian odolanowskich, reprezentujących różne stany i grupy społeczne. O jubileuszu byłego proboszcza nie zapomniała także nasza parafia, którą reprezentowała delegacja z życzeniami i koszem 25 róż. Podczas podsumowań miło było usłyszeć, że 13 lat pracy duszpasterskiej w Skrzebowej było najszczęśliwszym okresem kapłaństwa księdza Mariusza.
Ks. Mariusz Pohl urodził się w 1959 roku w Mogilnie. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez dwa lata studiował architekturę na Politechnice Poznańskiej. Ukończył Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Poznaniu. Święcenia kapłańskie przyjął w 1987 roku z rąk ks. arcybiskupa Jerzego Stroby. Był wikariuszem w Ostrzeszowie, Lesznie i Ostrowie Wielkopolskim. W latach 1994-2007 sprawował funkcję proboszcza w parafii w Skrzebowej. Od 2007 roku jest proboszczem w parafii pw. św. Marcina w Odolanowie.

 Zobacz:

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Sunday, November 28, 2021 , Login,