Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Kaczka w roli głównej

W niedzielę 15 czerwca w Pałacu w Bugaju nasze panie z KGW wzięły udział w Święcie Kaczki. Kaczka była też bohaterką konkursu kulinarnego zorganizowanego dla pań działających w Kołach Gospodyń Wiejskich. Uczestniczki przygotowując dania wykazały się pomysłowością i dobrym smakiem do tego stopnia, że jury nie potrafiło wskazać, które było najsmaczniejsze. Nagrodzono zatem wszystkie panie. Przygotowane na konkurs potrawy mogli spróbować wszyscy, którzy na święto kaczki przyjechali. Warunek był tylko jeden - należało się pospieszyć bo pyszności znikały w oka mgnieniu. Po uczcie dla ciała nadszedłł czas na duchowe doznania. Na scenie pojawili się artyści ziemi raszkowskiej (m.in. nasz Zespół Tańca Ludowego "Swojacy"), a gwiazdą wieczoru był Paweł Kukiz.

Impreza zorganizowana została przez Grupę Producentów "Gayor" zrzeszającą w swych szeregach 29 rolników zajmujących się hodowlą gęsi i kaczek. 

 
Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Wednesday, December 08, 2021 , Login,