Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Kolejne muzyczne zwycięstwa

Polskie Radio Dzieciom w niedzielę 20 grudnia ogłosiło zwycięzców konkursu „Nasze Muzyczne Źródełko”. Konkurs skierowany był do dzieci do 15. roku życia i dotyczył twórczości w zakresie muzyki ludowej. Wśród laureatów znaleźli się mali instrumentaliści związani z Zespołem Tańca Ludowego „Swojacy” z Moszczanki: w kategorii wiekowej 3-6 lat zwyciężył grając na skrzypcach Jędrzej Bednarczyk a w kategorii 11-15 lat wygrał dudziarz Wiktor Marszał.
Wcześniej, spośród około 250 zgłoszeń, finalistów wybrali: Daria Druzgała – dyrektorka Polskiego Radia Dzieciom, Piotr Kędziorek – redaktor naczelny Radiowego Centrum Kultury Ludowej, Kaja Prusinowska – śpiewaczka i animatorka, Hania Prusinowska – młoda muzykantka oraz Hanna Szczęśniak – dziennikarka i producentka Radiowego Centrum Kultury Ludowej prowadząca audycję „Źródełko” w Polskim Radiu Dzieciom. Zwycięzców, głosując mailowo, wybrali słuchacze. Nagrodą główną będzie występ na uroczystym koncercie organizowanym przez Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej.
Zajęcia dudziarskie realizowane są przez nasze Stowarzyszenie w ramach projektu "W Wielkopolsce południowej też na dudach grają", dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Saturday, December 04, 2021 , Login,