Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Kolejne wykłady

We wtorek 22 października kilkadziesiąt osób miało możliwość po raz kolejny uczestniczyć w spotkaniu o charakterze prozdrowotnym. Tym razem był to wykład angiologa dr. n. med. Adama Węgrzynowskiego z  poradni Stopy Cukrzycowej w Poznaniu. Tematem prelekcji była „Diagnostyka i leczenie chorych na cukrzycę z zaburzeniami ukrwienia w obrębie stóp”.

Uczestnicy dowiedzieli się jakie są objawy stopy niedokrwiennej oraz jakie badania należy wykonać, by potwierdzić brak przepływu krwi w tętnicach.  Angiolog zwrócił uwagę, że te działania muszą być wykonane w bardzo krótkim czasie, aby nie doszło do dalszych powikłań i amputacji kończyny dolnej. Trudny temat stopy niedokrwiennej przedstawiony został w sposób obrazowy i przystępny.

Spotkanie odbyło się w ramach zadania "Senior na wsi - zdrowy i aktywny kulturalnie", dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych.

Zapraszamy na kolejne wykłady: Zaproszenie

 


Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , 18 stycznia 2022 , Zaloguj,