Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Kolonie w Międzyrzeczu

W dn. 19-27 sierpnia Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" uczestniczył w koloniach w Międzyrzeczu w woj. lubuskim. Głównymi punktami zajęć były program socjoterapeutyczny, przygotowany i prowadzony przez Artura Zdanio oraz zajęcia taneczne prowadzone przez choreografa Piotra Kulkę. Oprócz tego pojawiło się też wiele innych atrakcji na miejscu i poza ośrodkiem kolonijnym, które przygotowywali opiekunowie: Albin Bednarczyk, Irena Klorek, Jolanta Marszał i Ewa Wojtczak.
Dzieci i młodzież mieli możliwość poznania ciekawej historii dinozaurów w Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich. W jedynym w Polsce Zoo-Safarii w Świerkocinie mogli spotkać się oko w oko m.in. z wielbłądem, lamami a nawet białymi lwami czy też pobawić się ze stadem kóz. Korzystając z kąpieli mogli zbadać, czy Jezioro Głębokie jest faktycznie głębokie oraz poznać uroki Krytej Pływalni "Kasztelanka" w Międzyrzeczu. W Muzeum Regionalnym przyglądali się największej w Polsce kolekcji portretów trumiennych, w zespole pocysterskim w Gościkowie-Paradyżu podziwiali pięknie odnowioną sztukę baroku a w Świebodzinie jedną z najwyższych na świecie figur Chrystusa. Wreszcie w bunkrach Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego poznawali historię II wojny światowej a przy okazji szukali nietoperzy.
Wyjazd zorganizowany został przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa dzięki dotacji Samorządu Województwa Wielkopolskiego z pomocą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Raszkowie.

Zapraszamy do galerii

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Thursday, December 09, 2021 , Login,