Kontakt

karolmarszal@wp.pl

 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Linki
Kolonie w Cieszynie
Przełom czerwca i lipca był czasem wyjazdu Zespołu Tańca Ludowego "Swojacy" na kolonie taneczne. W dniach 29 czerwca - 5 lipca członkowie Zespołu - 49 osób - wypoczywali oraz ćwiczyli taniec i śpiew w Cieszynie na Śląsku.
Kolonie były czasem przygotowania "Swojaków" do wyjazdu na tournee do Francji oraz dożynek wiejskich w sierpniu i wrześniu. W związku z tym większość czasu poświęcona została szkoleniu warsztatu tanecznego, czym zajęła się instruktorka Jolanta Marszał. Pojawił się także cykl zajęć wokalnych, które prowadziła Małgorzata Buchta. Opiekunami podczas kolonii byli także Karol Marszał, Anna Szymankiewicz i Ewa Wojtczak. Tradycyjnie nie zabrakło także zajęć profilaktycznych, które poświęcone były niwelowaniu agresji. Koloniści zwiedzili też zabytkową starówkę Cieszyna oraz Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie, wjechali kolejką linową na Szyndzielnię koło Bielska-Białej, kąpali się w parku wodnym w Tarnowskich Górach oraz uczestniczyli w lekcji muzealnej poświęconej cieszyńskiemu strojowi ludowemu, która zorganizowana została w Muzeum Śląska Cieszyńskiego w Cieszynie.
Wyjazd został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Gminy i Miasta Raszków oraz Banku Spółdzielczego w Raszkowie. Za pomoc w uzyskaniu środków finansowych dziękujemy Rafałowi Żelanowskiemu - radnemu sejmiku województwa wielkopolskiego.


Zapraszamy do galerii.
Zobacz:

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Monday, January 17, 2022 , Login,