Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Kolonie w Rucianem-Nidzie

W dniach 24 lipca - 2 sierpnia odbyły się kolonie, w których uczestniczyły dzieci i młodzież z naszych wsi i innych miejscowości gminy Raszków. Do Rucianego-Nidy wyjechało 45 osób - wszyscy uczestniczyli w zajęciach socjoterapeutycznych prowadzonych przez Marcina Lewonia; wśród opiekunów znaleźli się też: Albin Bednarczyk, Karol Marszał, Iwona Sroczyńska i Ewa Wojtczak.

Poza zajęciami stacjonarnymi grupa podziwiała piękno Mazur, biorąc udział w szeregu wycieczek po okolicy. Młodzież plażowała nad Jeziorem Nidzkim a także popłynęła w rejs do Mikołajek, podziwiając po drodze jeziora Guzianka Wielka, Bełdany, Mikołajskie i Śniardwy. W Gierłoży grupa zobaczyła pozostałości dawnej kwatery głównej Hitlera "Wilczy Szaniec", w Świętej Lipce wysłuchała koncertu organowego w zabytkowej bazylice a w Reszlu zwiedziła dawny zamek krzyżacki. Podczas rejsu łodziami uczestnicy wypoczynku obserwowali piękno przyrody nad urokliwą rzeką Krutynią. W programie wyjazdu znalazły się też odwiedziny w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, Miasteczku Westernowym "Mrongoville" w Mrągowie oraz w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Projekt "Aktywne wakacje dla dzieci i młodzieży z naszych wsi" dofinansowany został z dotacji Samorządu Województwa Wielkopolskiego ze wsparciem środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Raszkowie.

Zapraszamy do galerii

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Thursday, December 09, 2021 , Login,