Kontakt

karolmarszal@wp.pl

 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Linki
Kolonie zakończone
W dniach 20-28 czerwca zorganizowaliśmy w Nowej Bystrzycy kolonie taneczno-profilaktyczne. Uczestniczyło w nich 46 członków Zespołu Tańca Ludwego "Swojacy", którzy szlifowali swoje dotychczasowe umiejętności i uczyli się nowych tańców: śląskich (grupa młodsza) oraz lubelskich (grupa starsza). Podczas kolonii zrealizowany został także program profilaktyczny, mający na celu promocję zdrowego stylu życia oraz postaw prospołecznych - jako alternatywa wobec przemocy i agresji. Oprócz modułów tanecznego i profilaktycznego odbyły się także liczne wyjazdy w region Kotliny Kłodzkiej. Wśród atrakcji ziemi kłodzkiej znalazły się Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie, kopalnia złota w Złotym Stoku, wyjście w Góry Stołowe, zwiedzanie Kaplicy Czaszek w Czermnej, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, bazyliki w Wambierzycach, parku zdrojowego w Polanicy Zdroju oraz twierdzy w Kłodzku. Wypoczynek zakończył się z hukiem, bowiem ostatnim jego punktem było zwiedzanie twierdzy w Srebrnej Górze połączone z wystrzałem armaty. Opiekunami podczas kolonii byli Barbara Maciejewska, Jolanta Marszał, Karol Marszał i Ewa Wojtczak.
Kolonie zostały zorganizowane dzięki dotacji Samorządu Województwa Wielkopolskiego  w wysokości 25 640 zł. oraz pomocy finansowej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Raszkowie i Banku Spółdzielczego w Raszkowie.

Zobacz:

Copyright (c) 2020 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Sunday, August 09, 2020 , Login,