Kontakt

karolmarszal@wp.pl

 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Linki
Koncert AD LIBITUM
W niedzielę 19 września odbył się w kościele w Skrzebowej koncert Kwintetu Smyczkowego Filharmonii Kaliskiej AD LIBITUM. Był to pierwszy z cyklu czterech koncertów pod hasłem "Cztery pory roku z filharmonią", sfinansowany ze środków Fundacji Wspomagania Wsi z Warszawy, w ramach konkursu grantowego "Kultura bliska". W konkursie udział wzięło około 1000 organizacji wiejskich z całej Polski, do drugiego etapu zakwalifikowano 97 organizacji, które musiały szczegółowo opisać swoje plany w zakresie imprez kulturalnych skierowanych do mieszkańców wsi. Wniosek Rady Sołeckiej ze Skrzebowej, którego autorem jest Karol Marszał, znalazł się w grupie 36 nagrodzonych projektów, otrzymując dofinansowanie w wysokości 9 980 zł.
Niedzielny koncert okazał się dużym sukcesem, ponieważ skrzebowska świątynia wypełniła się całkiem słuchaczami. W programie znalazły się m.in. utwory J.S. Bacha, W.A. Mozarta, A. Vivaldiego i J. Straussa, tańce węgierskie, polonez i tango a nawet słynna pieśń neapolitańska "O sole mio" czy "Przetańczyć całą noc" z musicalu "My fair lady". W ramach projektu zaplanowane są jeszcze koncerty Kaliskiego Tria Stroikowego (grudzień), Kwintetu Dętego Filharmonii Kaliskiej (marzec) oraz Orkiestry Szkoły Muzycznej w Kaliszu wraz z solistami (czerwiec).
Zobacz:

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, January 18, 2022 , Login,