Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Koncert Sylwestrowy

W niedzielę 29 grudnia nasze Stowarzyszenie zorganizowało Koncert Sylwestrowy „Carski bal” w wykonaniu znakomitej Orkiestry "Sinfonietta Polonia" z Poznania, pod dyrekcją amerykańskiego muzyka chińskiego pochodzenia Cheung Chau. Koncert odbył się w wypełnionej szczelnie publicznością sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Raszkowie. Było to ostatnie wydarzenie w ramach realizowanego od czerwca projektu pn. "Senior na wsi - zdrowy i aktywny kulturalnie".Wśród publiczności znaleźli się m.in. burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak, przewodniczący Rady Gminy i Miasta Raszków Andrzej Matyba oraz wicestarosta ostrowski Tomasz Ławniczak.

Koncert rozpoczął "Polonez" Piotra Czajkowskiego z opery Eugeniusz Oniegin, a po nim zabrzmiały porywające, ponadczasowe przeboje o rosyjskich, węgierskich i żydowskich korzeniach, w wirtuozowskim wykonaniu solisty i showmana Artura Banaszkiewicza i ponad 40-osobowej orkiestry. Usłyszeć można było m.in. parafrazy na tematy rosyjskich pieśni ludowych "Kalinka" i "Oczy czarne", słynną żydowską pieśń "Hava Nagila", ognistego czardasza Montiego, żywiołowego kazaczoka "Katiusza", wykonywanego często przez Annę German a tym razem przez Blankę Bednarz. Wystąpił też wybitnie utalentowany laureat wielu konkursów muzycznych - młody wiolonczelista Jana Czaja w brawurowo wykonywanej "Rapsodii węgierskiej" Davida Poppera.

Koncert odbył się dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.

 


Zapraszamy do galerii.


 

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , 18 stycznia 2022 , Zaloguj,