Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Koncert jubileuszowy "Swojaków"

W sobotę 21 października w raszkowskiej hali widowiskowo-sportowej odbył się koncert z okazji 10-lecia Zespołu Tańca Ludowego "Swojacy". Pierwsza część koncertu należała do jubilatów, którzy zaprezentowali spory wycinek swego bogatego programu tanecznego, zarówno w wykonaniu grupy dziecięcej jak i młodzieżowej. W drugiej części zaprezentowali się goście z zagranicy: Zespół Tańca Ludowego "Rodniki" z Briańska w Rosji, którego program obejmował rosyjskie tańce i piosenki oraz Zespół Tańca Ludowego "Vionica" z Bośni i Hercegowiny, który pokazał tradycyjne tańce z zachodniej Hercegowiny (okolice Medjugorje). Wśród prawie siedmiuset osób zgromadzonych na widowni znaleźli się też przedstawiciele władz różnego szczebla, którzy składali gratulacje jubilatom, m.in. wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg, burmistrz gminy i miasta Raszków Jacek Bartczak z zastępcą Piotrem Rokickim, radne powiatu ostrowskiego Katarzyna Spiżak, Barbara Szymanowska i Maria Tomaszewska, przedstawiciele posła Tomasza Ławniczaka, senatora Łukasza Mikołajczyka i członka zarządu województwa wielkopolskiego Marzeny Wodzińskiej, radni rady gminy i miasta Raszków, przedstawiciele zespołów "Głogowianie", "Gorzyczanie", "Kosynierzy", "Przygodzice" oraz wrocławskiej "Kaliny" i Centrum Kultury i Sztuki w Kalisza a także dyrektorzy szkół i organizacji społecznych. Burmistrz Jacek Bartczak wręczył też zespołowi tegoroczną Nagrodę za osiągnięcia i zasługi dla Gminy i Miasta Raszków i jej mieszkańców w dziedzinie kultury.
Koncert odbył się w ramach VII Swojskich Spotkań z Folklorem zorganizowanych dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Powiatu Ostrowskiego i firmy Weko Polska. Organizatorami imprezy byli: Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, Rada Rodziców Zespołu Tańca Ludowego "Swojacy" i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Raszkowie we współpracy z KGW i OSP Moszczanka-Skrzebowa.
Zdjęcia: Andrzej Jarmuszczak i Mateusz Pluta.

 Zapraszamy do Galerii zdjęć

 

 

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Thursday, December 09, 2021 , Login,