Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Ks. Stróżyński znów wśród nas...

W niedzielę 29 października w świetlicy w Moszczance odbyła się premiera spektaklu pt. "Ks. Antoni Stróżyński - proboszcz pokoleń". Bohater sztuki w Skrzebowej spędził aż 40 lat (lata 1938-1978) - spektakl oparty jest na oryginalnych dziennikach kapłana i obejmuje pierwsze lata jego posługi w parafii. Oprócz księdza na scenie pojawiają się też m.in. organista Wojciech Niezgódka, kierownik szkoły w Moszczance Leonard Sosna, kierownik szkoły w Bieganinie Kazimierz Biela, wójt Franciszek Maleszka i dziedzic z Bieganina Kazimierz Lipski. W spektaklu wystąpiło szesnastu aktorów - amatorów, autorką scenariusza i reżyserem była Urszula Mróz, narratorem Aneta Franc a operatorem dźwięku Irena Jarmuszczak. Po spektaklu można było otrzymać wydaną niedawno publikację "Nasze Loreto. Kaplice i dzwonnice loretańskie w Polsce", której autorem jest Karol Marszał.
Sztuka została przygotowana z okazji zbliżającej się 40-rocznicy śmierci ks. Antoniego Stróżyńskiego oraz 80-rocznicy budowy skrzebowskiego kościoła. Kolejna odsłona spektaklu odbędzie się w raszkowskim Domu Kultury w niedzielę 12 listopada o godz. 16.00.
Zdjęcia: Irena Jarmuszcza

 

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Thursday, December 09, 2021 , Login,