Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Książka ks. Proboszcza
Na początku kwietnia br. ukazała się książka autorstwa ks. Mariusza Pohla. Nasz Proboszcz jest duszpasterzem, rekolekcjonistą, publicystą i fotografikiem. Pokłosie wszystkich Jego zainteresowań znajdziemy w książce pt. "Woń pokusy. Smak prawdy", która jest zbiorem rozważań na Wielki Post.
Jak czytamy "pierwowzorem tej książeczki były nietypowe i nowatorskie rekolekcje wielkopostne. Rozważania i zdjęcia podpisane cytatami z Biblii ukazywały się co tydzień w internecie... Komputer można włączyć o dowolnej porze, można się na chwilę zatrzymać, do ciekawszych czy trudniejszych miejsc można wrócić. Podobnie jest też z książką.
Pokusy czyhają na nas na każdym kroku. Dzięki nim życie jest ekscytujące, ciekawe i kolorowe. Ale biada, jeśli człowiek bezkrytycznie zaufa obietnicom świata, jeśli nie zastanowi się nad możliwymi konsekwencjami swoich pochopnych decyzji. Pociągająca woń złudzeń, reklam i pragnie mile łechce nasze nozdrza, ale smak smutnych następstw i realiów życia bywa zazwyczaj gorzki. Im prędzej poznamy i docenimy prawdę o Bogu, człowieku, życiu i o sobie samych, tym mniej przezyjemy rozczarowań."
Zobacz:

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, January 25, 2022 , Login,