Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Kulturalnie w Warszawie

Piąty tegoroczny wyjazd seniorów w ramach projektu "Wiejski objazdowy uniwersytet trzeciego wieku" odbył się 1 października a jego celem były instytucje kultury w Warszawie. Pięćdziesięciu seniorów z naszych wsi i innych miejscowości gminy Raszków odwiedziło Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Łazienki Królewskie oraz Teatr Wielki - Operę Narodową.
Pierwszym punktem programu było Muzeum Historii Żydów Polskich, w którym w bardzo przystępny i nowoczesny sposób przedstawiona została tysiącletnia obecność Żydów na terenach naszego kraju. Warto dodać, że muzeum istnieje dopiero dwa lata, a zdążyło już w tym czasie zdobyć wiele nagród, zarówno za sposób przekazania wiedzy jak i za ciekawą architektonicznie bryłę budynku. W Łazienkach Królewskich seniorzy odwiedzili Pałac na Wyspie, podziwiając wnętrza i pamiątki z czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Wreszcie w Teatrze Wielkim obejrzeli przepiękny spektakl baletowy pt. "Bajadera", z brawurową rolą pierwszego tancerza Polskiego Baletu Narodowego Maksima Woitiula, świętującego właśnie tego dnia 20-lecie pracy artystycznej.

Projekt "Wiejski objazdowy uniwersytet trzeciego wieku - więcej kultury na 1050-lecie chrztu Polski" realizowany jest przez nasze Stowarzyszenie z pomocą finansową Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyznaną w ramach programu "Kultura dostępna".

Zapraszamy do galerii


Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, December 07, 2021 , Login,