Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Kulturalny wyjazd do Łodzi

Majowy wyjazd seniorów w ramach projektu "Wiejski objazdowy uniwersytet trzeciego wieku" odbył się 7 maja a jego celem były instytucje kultury w Łodzi. Pięćdziesięciu seniorów z naszych miejscowości i innych miejscowości gminy Raszków odwiedziło m.in. Muzeum Pałac Herbsta oraz Teatr Muzyczny.

Pierwszym odwiedzanym miejscem było Muzeum Pałac Herbsta: odrestaurowana rezydencja fabrykanckiego rodu Herbstów, w której seniorzy oglądali ekspozycję wnętrz z przełomu XIX i XX wieku oraz dzieła sztuki dawnej, obrazy zaliczane do arcydzieł polskiego malarstwa, w tym prace Jana Matejki, Piotra Michałowskiego, Aleksandra Gierymskiego, Leona Wyczółkowskiego i Stanisława Wyspiańskiego. Po krótkim spacerze w okolicach Księżego Młynu (park Źródliska oraz zrewitalizowana kotłownia obok Muzeum Włókiennictwa) obejrzeli następnie w Teatrze Muzycznym musical "Cyrano". Libretto autorstwa popularnego aktora i literata Jacka Bończyka było adaptacją słynnej sztuki Edmunda Rostanda "Cyrano de Bergerac", której bohaterem jest długonosy żołnierz-zawadiaka i poeta, nieszczęśliwie zakochany w pięknej Roksanie.

Projekt "Wiejski objazdowy uniwersytet trzeciego wieku - więcej kultury na 150-lecie chrztu Polski" realizowany jest przez nasze Stowarzyszenie z pomocą finansową Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyznaną w ramach programu "Kultura dostępna".

Zapraszamy do galerii


Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, December 07, 2021 , Login,