Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Kulturalny wyjazd do stolicy

W dn. 11-12 października grupa 50 młodych mieszkańców naszych wsi wzięła udział w wyjeździe do Warszawy, którego celem było poznanie kilku instytucji kultury. Wyjazd rozpoczął się w sobotę 11 października od zwiedzania Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, gdzie grupa uczestniczyła w warsztatach historycznych poświęconych czasom sarmackim oraz obyczajom w dawnej Polsce. Następnie uczestnicy wyjazdu z pomocą przewodników zwiedzili Zamek Królewski. Wreszcie na zakończenie dnia udali się na musikal "Romeo i Julia" w Teatrze Buffo, który wywarł na nich ogromne wrażenie dzięki efektom specjalnym takim jak opady deszczu na scenie oraz "latający" aktorzy.

Niedziela 12 października rozpoczęła się od Mszy św. w kościele Świętego Krzyża, gdzie grupa odwiedziła też miejsca, w których spoczywają szczątki wielkich Polaków: serca Fryderyka Chopina i Władysława Reymonta. Następnie dzieci i młodzież z pomocą przewodnika zwiedzili centrum stolicy - w programie znalazły się odwiedziny Starego Miasta, pomnika Kopernika, Pałacu Prezydenckiego, katedry oraz Grobu Nieznanego Żołnierza. Kolejnym punktem była wizyta w Centrum Nauki „Kopernik”, gdzie uczestnicy wyjazdu poznawali świat fizyki, biologii, matematyki i chemii, wykonując doświadczenia czy testując własne zmysły i możliwości sprawnościowe. Jedną z atrakcji pobytu w „Koperniku” była też wizyta w planetarium „Niebo Kopernika”, w którym młodzież obejrzała pokaz astronomiczny.

Wyjazd odbył się dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Fundację PZU w ramach programu "PZU z Kulturą".

Zapraszamy do galerii

Fundacja PZU

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Wednesday, December 08, 2021 , Login,