Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

"Laury kultury" od Starosty


 

Tegoroczne "Laury kultury", przyznane przez Starostę Ostrowskiego, trafiły m.in. do osób związanych z naszymi miejscowościami. Starosta Paweł Rajski wręczył dwadzieścia pięć statuetek, które otrzymali animatorzy, artyści, publicyści i działacze kultury. Wśród nich znaleźli się także Stanisław Brajer oraz Zespół Tańca Ludowego "Swojacy". Uroczysta gala odbyła się w piątek 25 października w Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim.

W laudacjach na temat nagrodzonych można było usłyszeć:

Stanisław Brajer - wspaniały artysta malarz o nieograniczonej wyobraźni i zarazem skromny człowiek, pełen pasji i wrażliwości. Uznany malarz mogący się pochwalić ponad 50 wystawami indywidualnymi. Jak sam mówi, tworzy obrazy wbrew przyjętym schematom, by nakłonić odbiorcę do odejścia od automatycznego odbioru treści. Pokazuje na nich prawdy o życiu i przemijaniu używając do tego braw. Nieprzerwanie tworzy i poszukuje nowych tematów i sposobów artystycznej komunikacji. Poznaniak z zamieszkania, sercem zawsze mieszkaniec powiatu. Przez wiele lat nieobecny. Powrócił ubiegłoroczną wielką wystawą swoich prac, która okrzyknięta została wydarzeniem artystycznym.Zespół Tańca Ludowego SWOJACY. To zespół działający od 2007 roku. Obecnie formacja liczy około 50 osób, podzielonych na dwie grupy wiekowe. Mają w swoim repertuarze tańce wielkopolskie, krakowskie, śląskie i z wielu innych regionów. Wykonują widowiska folklorystyczne jak np. zielonogórskie winobranie czy zabawy wielkopolskie, a także tradycyjne wielkopolskie obrzędy. Jako jeden z trzech zespołów w Polsce mają w swoim repertuarze program tańczonych kolęd i pastorałek ,,Chwalcie Pana tańcem’’. W 2011 roku odbyli swoje pierwsze zagraniczne tournée we Francji, od tego czasu rozsławiali swój warsztat muzyczny także w Serbii, a nawet w Mołdawii.Laury Kultury przyznawane są co roku przez Starostę Ostrowskiego Pawła Rajskiego na podstawie kandydatur zgłoszonych m.in. prezydenta, burmistrzów i wójtów z terenu powiatu ostrowskiego. Uroczystość uświetnił występ Mieczysława Szcześniaka, który zaśpiewał utwory z różnych etapów swojej kariery dzieląc się ze słuchaczami swoimi refleksjami.

Zapraszamy do obejrzenia relacji Telewizji Kablowej PROART

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , 18 stycznia 2022 , Zaloguj,