Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Literatura tematem wyjazdu

Literatura była tematem wiodącym grudniowych zajęć w ramach projektu "Wiejski objazdowy uniwersytet trzeciego wieku". Pięćdziesiąt osób powyżej pięćdziesiątego roku życia z obszaru gminy Raszków w sobotę 13 grudnia miało okazję do bliższego zapoznania się z twórczością trojga polskich pisarzy związanych z Wielkopolską: Władysława Reymonta, Henryka Sienkiewicza oraz Kazimiery Iłłakowiczówny. Był to piąty - ostatni z tegorocznych wyjazdów edukacyjnych dla seniorów.
W Kołaczkowie seniorzy zobaczyli pałac, który w 1920 r. nabył Władysław Stanisław Reymont. W Izbie Pamięci poświęconej nobliście oglądali meble będące jego własnością a także dokumenty i tomy dzieł pisarza. W Muzeum Literackim Henryka Sienkiewicza w Poznaniu uczestnicy wyjazdu obejrzeli bogate zbiory związane z twórcą Trylogii, w dużej części podarowane przez honorowego obywatela Ostrowa Wielkopolskiego Ignacego Mosia. Wreszcie w Mieszkaniu - Pracowni Kazimiery Iłłakowiczówny zobaczyli pamiątki po słynnej poetce mieszkającej kiedyś w Poznaniu.
Organizatorem cyklu wyjazdów jest Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej - Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, w ramach działania 413 - wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju dla tzw. małych projektów.

Zapraszamy do galerii


Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Thursday, December 09, 2021 , Login,