Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

"Mesjasz" we Wrocławiu

W niedzielę 10 kwietnia odbył się drugi wyjazd w ramach projektu "Wiejski objazdowy uniwersytet trzeciego wieku". Do Wrocławia udały się 54 osoby z Moszczanki, Skrzebowej i miejscowości ościennych, by zobaczyć Muzeum Narodowe oraz wziąć udział w oratorium "Mesjasz" G.F. Haendla.

 

Wizytę w stolicy Dolnego Śląska seniorzy rozpoczęli od Muzeum Narodowego - w placówce tej, jednym z najważniejszych polskich muzeów, zapoznali się z niezwykle cennym zbiorem sztuki średniowiecznej oraz kolekcją sztuki śląskiej. Znaleźli tam dzieła malarstwa polskiego i europejskiego, rzeźby, ceramikę, szkło i wyroby rzemiosła artystycznego. Następnie udali się do Narodowego Forum Muzyki, jednego z najnowocześniejszych obiektów koncertowych w Polsce, z salą widowiskową na 1800 miejsc. Tam wysłuchali oratorium "Mesjasz" G.F. Händel'a w wykonaniu Wrocławskiej Orkiestry Barokowej oraz Chóru Narodowego Forum Muzyki i solistów.

Projekt "Wiejski objazdowy uniwersytet trzeciego wieku - więcej kultury na 150-lecie chrztu Polski" realizowany jest przez nasze Stowarzyszenie z pomocą finansową Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyznaną w ramach programu "Kultura dostępna".

Zapraszamy do galerii


Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, December 07, 2021 , Login,