Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Międzynarodowe warsztaty taneczne

W piątek 11 lipca w Moszczance odbyły się międzynarodowe warsztaty taneczne. W świetlicy spotkało się około 90 młodych osób z Polski (Zespół Tańca Ludowego "Swojacy), Mołdawii (Zespół Tańca Ludowego "Miorita" z Kiszyniowa), Bułgarii (Zespół Folklorystyczny z miejscowości Laki i Marica) oraz Łotwy (Zespół Folklorystyczny Regionu Jelgava). Wszyscy poznawali się nawzajem poprzez różnego rodzaju gry i zabawy oraz prezentowali swoje kraje, kulturę, język i folklor. Zajęcia zorganizowane zostały dla zespołów zagranicznych biorących udział w IV Swojskich Spotkaniach z Folklorem.

Tego samego dnia delegacje zespołów z zagranicy spotkały się w ratuszu z burmistrzem Gminy i Miasta Raszków Jackiem Bartczakiem. Każda z grup przedstawiła region z którego przyjechała oraz przekazała okolicznościowe pamiątki ze swojego kraju. Burmistrz Jacek Bartczak zaprezentował gościom naszą gminę a także pokazał ostatnie inwestycje realizowane na terenie gminy: park w Raszkowie, halę widowiskowo-sportową przy Szkole Podstawowej w Raszkowie oraz tereny rekreacyjne w Pogrzybowie.

Dzień wcześniej - w czwartek 10 lipca - odbyły się zajęcia z grupą mołdawską - najpierw warsztaty na terenie Rezerwatu Archeologicznego "Zawodzie" w Kaliszu a następnie wspólne ognisko w Skrzebowej. Przyjazd zespołu z Mołdawii był możliwy dzięki środkom finansowym pozyskanym z Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Zapraszamy do galerii
Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Wednesday, December 08, 2021 , Login,