Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Msza święta z kwestą

Kwestowanie na cmentarzu skrzebowskim w dzień Wszystkich Świętych stało się już tradycją. Akcję tę zapoczątkowało 5 lat temu Koło Historyczne Parafii Skrzebowa MEMENTO. Od tej pory odnowiono już cztery zabytkowe nagrobki: Jana Nepomucena Echausta, ks. Stefana Jadomskiego, Julianny i Karola Stenclów oraz ks. Jakuba Schnarbacha. W tym roku udało się zebrać 2 938 zł. i 6 Euro - wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy! Kwesta odbyła się przed i po Mszy świętej, którą na cmentarzu odprawili ks. prob. Rafał Kryś oraz ks. Sebastian Łagódka - prefekt kaliskiego Seminarium Duchownego.

Ofiary z tegorocznej kwesty (podobnie jak z zeszłorocznej) zostaną przeznaczone na renowację pomnika ks. Wincentego Mierzejewskiego, proboszcza w latach 1924-1934. W tym roku minęło 90 lat od czasów, gdy rozpoczął on posługę w parafii skrzebowskiej i jednocześnie 80 lat od jego śmierci. Dwuletnia zbiórka na jego pomnik wynika z faktu, iż w tym przypadku nie można przeprowadzić takich prac renowacyjnych jak przy dotychczas odnowionych nagrobkach, a więc polegających głównie na oczyszczeniu dobrze zachowanych części i rekonstrukcji pozostałych. Przeszkodą jest materiał z jakiego został wykonany. Pozostaje wykonanie pomnika w całości od nowa, a to oznacza koszty w granicach 10 tysięcy złotych.


Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Thursday, December 09, 2021 , Login,