Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Najbliższe plany "Swojaków"

W piątek 15 marca odbyło się zebranie rodziców członków Zespołu Tańca Ludowego "Swojacy" oraz rodziców dziewcząt, które tworzą powstającą kapelę dudziarską. Było ono poświęcone tegorocznym planom artystycznym zespołu.

W nabliższych miesiącach "Swojacy" wystąpią m.in. podczas Jarmarku Wielkanocnego w Ostrowie Wielkopolskim (23 marca), Prezentacji KGW w Raszkowie (5 maja) i dożynek w Niedźwiedziu (18 sierpnia) oraz w Raszkowie (26 sierpnia). Planowany jest także wyjazd zagraniczny na festiwal w Kiszyniowie w Mołdawii, który odbędzie się w połowie października.

Największym wydarzeniem będą oczywiście III Swojskie Spotkania z Folklorem, które w tym roku odbędą się w niedzielę 14 lipca. Oprócz zespołów folklorystycznych z południowej Wielkopolski na boisku sportowym w Skrzebowej będzie można także posłuchać i zobaczyć zespół "Jarzębina" z Kocudzy, znany z piosenki "Koko, koko, Euro spoko". Pojawią się także zespoły taneczne z zagranicy: "Doftanita" z Rumunii oraz "Opincuta" z Mołdawii. Już teraz zapraszamy!

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , 18 stycznia 2022 , Zaloguj,