Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

"Narodziny Moszczanki" za nami
W sobotę 31 października odbyła się premiera spektaklu "Narodziny Moszczanki". Sztuka, której scenariusz i reżyserię przygotowała niezawodna Urszula Mróz, odbyła się w formie transmisji internetowej. Cieszymy się, że w roku 100-lecia powstania Moszczanki udało nam się zaprezentować to przedstawienie, tym bardziej, że premiera miała się odbyć już w marcu - zabrakło nam wtedy czterech dni, by pokazać je "na żywo".
Był to już piąty spektakl w wykonaniu aktorów-amatorów z Moszczanki, Skrzebowej i okolic, tym razem z gościnnym udziałem grupy dziecięcej Zespołu Tańca Ludowego "Swojacy". Cieszymy się, że mimo niesprzyjających okoliczności wyszliśmy na scenę i podzieliliśmy się z widzami emocjami i historycznym przesłaniem sztuki. Za pomoc w realizacji spektaklu dziękujemy dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera i Armii Krajowej w Raszkowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance, Kołu Gospodyń Wiejskich w Moszczance oraz panu Bernardowi Podziemkowi.
 
Zdjęcia: Irena i Andrzej Jarmuszczakowie
 


Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Saturday, December 04, 2021 , Login,