Kontakt

karolmarszal@wp.pl

 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Linki
Nasi na Dożynkach Diecezjalnych
W niedzielę 22 sierpnia w Jankowie Zaleśnym odbyły się dożynki Diecezji Kaliskiej. Na tę uroczystość przyjechały delegacje z całego regionu, także z naszej parafii. Mszy świętej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. biskup Stanisław Napierała. W swojej homilii podkreślał jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa chleb i ludzka, ciężka praca. Komentarze podczas Mszy świętej czytał proboszcz parafii skrzebowskiej ks. Rafał Kryś.
Niewątpliwie duże wrażenie na gościach robiły dożynkowe wieńce. Wśród nich znalazło się także dzieło zrobione przez Koło Gospodyń Wiejskich z naszych miejscowości, przygotowane na nasze ubiegłotygodniowe dożynki wiejskie.  Po głównych uroczystościach na gości czekała kawa, placek drożdżowy, żurek i grochówka. Na scenie zaś zaprezentowało się kilkanaście zespołów ludowych z okolicy. Jako pierwszy pokazał się nasz Zespół Tańca Ludowego "Swojacy", który wykonał obrzęd dożynkowy oraz wiązankę tańców wielkopolskich i suitę lubelską. Zespół  usłyszał wiele ciepłych słów z ust Biskupa Kaliskiego, który z uwagą przyglądał się widowisku w wykonaniu naszych dzieci i młodzieży.

Zapraszamy do galerii
Zobacz:

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, January 18, 2022 , Login,