Kontakt

karolmarszal@wp.pl

 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Linki
Nasi na dożynkach gminnych
W niedzielę 30 sierpnia odbyły się w Głogowej Dożynki Gminne, przygotowane przez sołectwo Przybysławice. Ich gospodarzem był burmistrz Jacek Bartczak a starostami Dorota Dopierała z Przybysławic i Stanisław Poterek z Ligoty. Uroczystość rozpoczęła się polową Mszą św., przed którą wszystkie miejscowości naszej gminy przyniosły w okolice ołtarza wieńce dożynkowe. Także nasze dwie wioski zaprezentowały piękny wieniec, wniesiony przez sołtysów i starostów naszych wiejskich dożynek. Mszę świętą koncelebrowali ks. Grzegorz Ignor - proboszcz parafii pogrzybowskiej oraz nasz proboszcz ks. Rafał Kryś.
Po Mszy rozpoczął się korowód dożynkowy i wręczanie chlebków zaproszonym gościom - tą część obrzędu prowadziła już nasza młodzież z Zespołu Tańca Ludowego "Swojacy". W dalszej kolejności zaprezentowali oni także tańce ludowe: poloneza (starsi), tańce wielkopolskie (starsi), krakowiaka (młodsi i starsi), tańce śląskie (młodsi) oraz suitę lubelską (starsi). Piękne stroje ludowe naszych młodych tancerzy wspaniale prezentowały się w ostatnich wakacyjnych promieniach słońca. Wśród widowni znaleźli się m.in. posłowie Andrzej Dera, Jarosław Urbaniak i Piotr Walkowski. Po części obrzędowej odbył się koncert Andrzeja Cierniewskiego i zabawa taneczna. Całą imprezę prowadzili mieszkańcy Skrzebowej Andrzej i Irena Jarmuszczakowie.

Galeria
(fot. Mateusz Pluta)

Zapraszamy też do obejrzenia reportażu Telewizji Kablowej Proart, poświęconego "Swojakom" (od 8. minuty)
.
Zobacz:

Copyright (c) 2020 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Thursday, August 06, 2020 , Login,