Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Nasza delegacja na Pikniku Sołectw

Delegacja sołectwa Skrzebowa (sołtys Tadeusz Marszał i przewodnicząca KGW Marzena Kulas) w sobotę 15 lipca uczestniczyła w „I Pikniku Sołectw – historia, kultura i gwiazdy”, który odbył się w Parzynowie w gminie Kobyla Góra. W pikniku uczestniczyło 13 sołectw z terenu województwa wielkopolskiego, które brały udział w konkursie organizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego i Urząd Marszałkowski w Poznaniu. Przypominamy, że w konkursie pn." Jeden dzień w Sołectwie – przyroda, kultura i tradycja” ogłoszonym w ubiegłym roku sołectwo Skrzebowa zajęło 7 miejsce.

Organizatorzy pikniku przygotowali dla uczestników szereg atrakcji min.: zwiedzanie drewnianego kościoła modrzewiowego z 1780 r., ośrodka rehabilitacji “Na wzgórzu”, gdzie odbywają się zajęcia z hipoterapii i dogoterapii, Centrum Wiedzy i Nowych Technologii im. Jana Pawła II, ośrodka duchowości przy Krzyżu Jubileuszowym oraz odbycia “wyprawy w góry” na najwyższe wzniesienie Wielkopolski – Krzyż Jubileuszowy i obejrzenie Rzeźby Jana Pawła II.
Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Sunday, November 28, 2021 , Login,