Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Niebawem Spotkania z Folklorem

Już wkrótce – w niedzielę 13 lipca – w Skrzebowej spotkać się będzie można z polskim i zagranicznym folklorem – okazją do tego będą IV Swojskie Spotkania z Folklorem. Do głównych atrakcji imprezy można będzie zaliczyć Zespół Folklorystyczny z Laki i Maricy w Bułgarii, Młodzieżową Grupę Folklorystyczną Regionu Jelgava z Łotwy oraz Zespół Tańca Ludowego „Miorita” z Kiszyniowa w Mołdawii. Oprócz gości z zagranicy pojawią się też reprezentanci Wielkopolski południowej, którzy wystąpią w ramach Estrady Folkloru Ziemi Kaliskiej – będą to zespoły tańca ludowego „Żegocinianie” i „Swojacy” oraz zespoły śpiewacze „Dąbrowianki” i „Ciświczanie” spod Jarocina. Imprezie towarzyszyć będą targi sztuki ludowej.Pojawią się też atrakcje niekoniecznie związane z folklorem - wystawa sprzętu pożarniczego, wystawa obrazów Stanisława Brajera z Poznania oraz wiele atrakcji dla dzieci. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa. Współorganizatorami są Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, Koło Gospodyń Wiejskich Moszczanka – Skrzebowa oraz Ochotnicza Straż Pożarna Moszczanka – Skrzebowa we współpracy z Gminą i Miastem Raszków oraz Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Raszkowie. Patronatem honorowym imprezę objęli: Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Paweł Rajski - Starosta Ostrowski i Jacek Bartczak - Burmistrz Gminy i Miasta Raszków.

Po raz pierwszy pojawią się koncerty towarzyszące Swojskim Spotkaniom z Folklorem - w Galerii Ostrovia w Ostrowie Wielkopolskim (11 lipca o godz. 17.30) oraz pod Basztą "Dorotka" w Kaliszu (12 lipca o godz. 18.00).

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Thursday, December 09, 2021 , Login,