Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

VI "Swojskie Spotkania z Folklorem"

Już wkrótce – w niedzielę 7 sierpnia od godz. 14.30 – w Skrzebowej spotkać się będzie można z polskim i zagranicznym folklorem – okazją do tego będą VI Swojskie Spotkania z Folklorem, połączone w tym roku z dożynkami wiejskimi. Do głównych atrakcji imprezy można będzie zaliczyć Zespół Tańca Ludowego "Maros" z Mako na Węgrzech oraz Zespół "Mertskhali" z Tbilisi w Gruzji. Oprócz gości z zagranicy pojawią się też reprezentanci Wielkopolski południowej, którzy wystąpią w ramach Estrady Folkloru Ziemi Kaliskiej – będą to zespoły tańca ludowego "Swojacy" z Moszczanki, "Ołobok" z Ołoboku i "Kosynierzy" z Jankowa Przygodzkiego oraz zespoły śpiewacze „Lutogniewiacy”, "Wróżewianki" a także Zespół i Kapela z Kociny. Imprezie towarzyszyć będą targi sztuki ludowej, loteria fantowa i wiele atrakcji dla dzieci. Można będzie także przejść się odnowioną wersją questu "Tajemne ruiny i podziemne przejście". Imprezę poprzedzi Msza św. dożynkowa odprawiona w kościele parafialnym w Skrzebowej o godz. 13.30. 

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa. Współorganizatorami są Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, Koło Gospodyń Wiejskich Moszczanka – Skrzebowa oraz Ochotnicza Straż Pożarna Moszczanka – Skrzebowa. Patronatem honorowym imprezę objęli: Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Paweł Rajski - Starosta Ostrowski i Jacek Bartczak - Burmistrz Gminy i Miasta Raszków. Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Powiatu Ostrowskiego a także Gminy i Miasta Raszków.
Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, December 07, 2021 , Login,