Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Nowa lokalna publikacja

W kwietniu ukazała się najnowsza publikacja związana z naszą lokalną historią: "Tajemne ruiny. Opowieść prawdziwa". Jest to zbiór opowiadań dla dzieci, których celem jest poznanie niezwykłych dziejów kaplicy loretańskiej w Skrzebowej. Ksiązka opisuje zdarzenia, jakie miały miejsce w dawnych czasach za wstawiennictwem Matki Boskiej Loretańskiej ze skrzebowskiego obrazu. Postawę źródłową informacji stanowi księga łask i cudów parafii skrzebowskiej z XVIII wieku, przechowywana obecnie w Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu.
Autorką tej pięknej publikacji jest Urszula Mróz, ilustracje wykonała Emilia Pieniężna-Strzelecka. Książka została wydana przez Koło Historyczne Parafii Skrzebowa MEMENTO we współpracy z wydawnictwem Republika Ostrowska dzięki wsparciu finansowemu skrzebowskiej parafii, Powiatu Ostrowskiego oraz kilku prywatnych darczyńców. Można ją nabyć w kościele w Skrzebowej, Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim a także u Autorki. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na konserwację zabytkowych ruin kaplicy, o których mówi książka. Jest to jedna z niewielu, jeśli nie jedyna, książka z zakresu historii regionu ostrowskiego, napisana specjalnie dla dzieci.
Zapraszamy do lektury - zarówno dzieci małe jak i duże.


Projekt okładki

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , 18 stycznia 2022 , Zaloguj,