Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Odnowiona wersja questu

Zapraszamy do wędrówki odnowioną wersją questu pt. "Tajemne ruiny i podziemne przejście", który wiedzie ulicami Moszczanki i Skrzebowej. Na jego trasie znalazły się: kościół z jego zabytkami, gniazdo bociana białego, dolina rzeki Ołobok, ruiny XVII-wiecznej kaplicy loretańskiej, cmentarz poewangelicki, cmentarz katolicki z jego zabytkowymi nagrobkami, dawna karczma i dawna remiza strażacka.

Quest to nieoznakowany szlak, którym można wędrować, rozwiązując zagadki zawarte w wierszowanych wskazówkach. Na końcu przejścia trasy na zdobywcę czeka skarb - pieczątka, której odbicie potwierdza przebycie całego questu a także pamiątkowa pocztówka. Questy, nazywane też wędrówkami odkrywców, mogą zabrać turystów w atrakcyjne, pozornie mniej ciekawe miejsca, do których ciężko byłoby trafić samemu. Questing wpisuje się w najnowszy trend światowej turystyki, który można określić mianem 3×E (entertainment, emotion, education, czyli zabawa, emocja, edukacja). Jest to nawet więcej, bo oprócz trzech wyżej wymienionych cech posiada jeszcze jedną: engage, czyli zaangażowanie. Ta innowacyjna forma turystyki może trafić w gust coraz bardziej wybrednego i jednocześnie znudzonego masowym wypoczynkiem turysty.

Nowe ulotki questowe będą rozdawane podczas VI Swojskich Spotkań z Folklorem, które odbędą się w niedzielę 7 lipca na terenie boisk sportowych w Skrzebowej. Można je także otrzymać u sołtysa Skrzebowej oraz w ostrowskim oddziale PTTK, ul. Starotargowa 5. Są też do ściągnięcia z internetu ze strony www.loreto.osw.pl/Portals/loreto/Images/Moszczanka_quest2.pdf.

Quest wydany został w ramach projektu "Nasze Loreto - ogólnopolski szlak kaplic loretańskich", realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra".

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, December 07, 2021 , Login,