Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Odwiedzą nas w lipcu

Podczas tegorocznych III Swojskich Spotkań z Folklorem będzie można się spotkać nie tylko z folklorem polskim. W niedzielę 14 lipca odwiedzą nas trzy zespoły taneczne z zagranicy, jeden zespół śpiewaczy znany w całej Polsce oraz cztery wielkopolskie zespoły ludowe. Oprócz tego zobaczyć będzie można wystawę starych ciągników i maszyn rolniczych, wystawę obrazów Stanisława Brajera i targi sztuki ludowej. Wiele atrakcji czeka także na dzieci.Do głównych atrakcji imprezy można będzie zaliczyć Zespół Folklorystyczny "Opincuta" z Kiszyniowa w Mołdawii. Zapraszamy do wejścia na stronę http://www.youtube.com/watch?v=ZylkDFx24Xo gdzie można zobaczyć informacje na temat folkloru mołdawskiego oraz krótką prezentację naszych gości.

 

 

 

Kolejnym bohaterem Swojskich Spotkań z Folklorem będzie Zespół Tańca Ludowego "Doftanita" z Valea Doftanei w Rumunii. Zapraszamy do obejrzenia jednego z tańców w wykonaniu zespołu: www.youtube.com/watch?v=EycJIt3oqj8 .

 


Odwiedzi nas także Zespół Taneczny "Weselka" z miejscowości Lebedyn z wschodniej Ukrainy. Film z prezentacją umiejętności Zespołu można znaleźć na stronie vk.com/club43251553 (przedostatnie okienko z wideo o nazwie "Ювілей "Веселки" 10:42". 

 

 

Polskim gościem spod granicy ukraińskiej będzie znany większości z nas z czasu ubiegłorocznych Mistrztostw Europy w połce nożnej Zespół "Jarzębina" z Kocudzy. Zapraszamy do obejrzeniu największego hitu Zespołu: "Koko koko Euro spoko": www.youtube.com/watch?v=YtDhMzDkois .

 

 

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , 18 stycznia 2022 , Zaloguj,