Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Ostatnie i pierwsze kolędowe występy

W niedzielę 28 grudnia Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" wystąpił z programem kolędowym w Mieszkowie i Cielczy k. Jarocina. Były to ostatnie kolędowe występy zespołu w tym roku kalendarzowym a jednocześnie pierwsze pokazy tańczonych kolęd i pastorałek w tym sezonie kolędowym. Najpierw odbył się wystep w kościele pw. św. Wawrzyńca w Mieszkowie a następnie w kościele pw. św. Małgorzaty w Cielczy.

Spektakl, w którym wystąpiło 50 młodych artystów, składa się 16 kolęd i pastorałek - tańczonych i śpiewanych. W jego trakcie zobaczyć można kolorowe stroje ludowe, kolędy w rytmach góralskich, krakowskich i poloneza, a także łamanie się opłatkiem i ubieranie choinki. 

Kolejne pokazy kolęd i pastorałek w formie tanecznej odbędą się w niedzielę 4 stycznia w kościele w Kucharkach po Mszy św. o godz. 10.00 oraz w kościele w Raszkowie po Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy!
Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Thursday, December 09, 2021 , Login,